October 20, 2021, Wednesday

निर्देशक सुब्बाको चलचित्र ‘थेत्लङ्’को अमेरिकामा हुने प्रदर्शनीको मिति डेढ महिना सर्यो


काठमाडौं । किशोर सुब्बाद्वारा निर्देशित लिम्बु भाषाको कथानक चलचित्र ‘थेत्लङ्’ को विशेष प्रदर्शनको मिति केही पछि सरेको छ। आगामी अक्टोवर २ अर्थात असोज १६ गते शनिबार ज्वाक्सन हाइट न्यूयोर्कमा हुने भनिएको सो चलचित्रको प्रदर्शनी आगामी १४ नोभेम्बर अर्थात कात्तिक २८ गते दिनको ४ः३० बजे ग्यालजुङ्ग हलमा हुने भएको हो।


किराँत याक्थुङ चुम्लुङ् अमेरिकाको विशेष सहयोगमा र दिपक थेवेको संयोजकत्वमा ज्याक्सन हाईट न्यूयोर्क स्थित सत्यनारायण हलमा प्रदर्शन गरिने भनिएको सो प्रदर्शन स्थगित भएको हो।

सो चलचित्र हेर्नको लागि टिकट समेत विक्री, वितरण गरिसकेको भएपनि नेपालीहरुको महान चाड विजया दशमी र तिहारको तयारीसंगै सबैजना व्यस्त हुने र दशै, तिहार मनाउन अधिकाँश नेपाल जाने लगायतका विभिन्न कार्यक्रम हुने भएकोले हाललाई विशेष प्रदर्शन रोक्नु परेको निर्देशक सुब्बाले जानकारी गराए।

उनकाअनुसार तिहार सक्किए लगत्तै चलचित्र प्रदर्शन हुने र दशंै, तिहार भरी चलचित्रको प्रचार, प्रसार र टिकटहरु धेरै भन्दा धेरै दर्शक माझ पुराउने र प्रयाप्त मात्रामा दर्शक शुभचिन्तकहरुको सहभागिता गराउने उदेश्य आयोजक पक्षले लिएको जनाइएको छ।

चलचित्रमा बिशाल सेनेहांड्, दिव्या लिम्बु, संगीता सम्बाहाम्फे, सोनु ताम्लिंड्, शान्ति लिम्बु, शर्मिला यक्सो, हस्त लिबांड्, सागर केरुंड्, सुखविर लिम्बु लगायतका कलाकारले अभिनय गरेका छन् भने निर्मातामा मनि ताम्लिंड् र बिराज लिम्बु रहेका छन्।

ओपेरा क्रियशन्स प्रोडक्सनको ब्यानरमा निर्मित चलचित्र ‘थेत्लंड्’ सिक्किमको बिभिन्न रमणीय स्थानमा छायाङ्कन गरिएको छ। चलचित्रमा नृत्य दिनेश लिम्बु, संगीत कुल्बा सुब्बा, राजु, पबिन र मोनिको छ भने छायाङ्कन हेमन्त योञ्जन, सम्पादन सुमन, कथा देउमान होन्दोक लिम्बु र पटकथा, सम्वाद सागर केरुङको रहेको छ।

सम्बन्धित समाचार

नकुन्नी हत्या प्रकरण छानबिन गर्ने सरकारकाे निर्णयपछि रुबीले तोडिन आमरण अनसन
नकुन्नी हत्या प्रकरण छानबिन गर्ने सरकारकाे निर्णयपछि रुबीले तोडिन आमरण अनसन
  • २०७८ आश्विन १४, १७: २३: ४२

काठमाडौं । नेपालगञ्जकी नकुन्नी धोवीको हत्या प्रकरणका दोषीलाई कारबाहीको माग गर्दा बाँकेको प्रहरी प्रशासनले किटानी जाहेरी नै नलिएपछि राजधानीको माइतीघरमा...

माओबादी केन्द्रले बनायो तीन आयोग, दुई समिति र एक मञ्च
माओबादी केन्द्रले बनायो तीन आयोग, दुई समिति र एक मञ्च
  • २०७८ आश्विन १४, १७: २३: ४२

काठमाडौं । सत्तारुढ नेकपा माओवादी केन्द्रले पार्टीको केन्द्रीय तहमा तीनवटा आयोग, दुई वटा समिति र एक ज्येष्ठ कम्युनिस्ट मञ्च गठन...

महाकाली नदीको वितण्डाः टापुमा फसेका ५ को अझै उद्धार हुन सकेन
महाकाली नदीको वितण्डाः टापुमा फसेका ५ को अझै उद्धार हुन सकेन
  • २०७८ आश्विन १४, १७: २३: ४२

काटमाडौं । महाकाली नदी र स्थानीय खहरे खोलामा आइतबार रातिदेखि परेको अबिरल वर्षाका कारण आइकाृ बाढीले कञ्चनपुर जिल्लाको महाकाली टापुमा...

Happy Dashain