October 20, 2021, Wednesday
मोतिपुर औद्योगित क्षेत्रको चैतमा शिलान्यास गर्दा मन्त्री पौडेल भागेका थिए

बुटबलमा सुकुम्बासी र प्रहरीबीच झडप हुँदा गोली लागेर २ घाईतबुटवल । बुटबल उपमहानगरपालिका क्षेत्रमा पर्ने मोतिपूर औद्योगिक क्षेत्रको जग्गा कब्जामा रहेका सुकुम्बासीको समूह र प्रहरीबीच झडप हुँदा प्रहरीको गोली लागेर २ जना घाईते भएका छन्।


औद्योगित क्षेत्रको जग्गा कब्जा गर्न खोजेको भन्दै सुकुम्बासीलाई हटाउन खोज्दा प्रहरीसँग झडप भएकोर प्रहरीले बाध्य भएर गोली चालाएको दाबी गरिएको छ। प्रशासनले अतिक्रमण भएको औद्योगिक क्षेत्रको जग्गाबाट स्थानीयलाई हटाउन खोजे पनि सफल हुन सकेको छैन्।


प्रहरीले गए राति १ बजे घर घेराउ गरी स्थानीय ३१ वर्षीय हिमाल रानालाई पक्राउ गरेपछि स्थानीय आक्रोशित भएका थिए। बुटवल उपमनपा वडा नं १७ र १८ मा पर्ने औद्योगिक क्षेत्रको नदी उकास क्षेक्रमा गत सातादेखि ठूलो संख्यामा अस्थायी टहरा बनाएर जग्गा अतिक्रमण भएको प्रशासनको दाबी छ।


प्रशासनले तीन दिनदेखि रातिमा टहराहरु भत्काइदिदैं आएको थियो। तर, त्यसरी पनि अतिक्रमित जग्गाबाट स्थानीय हट्न नखोजेपछि प्रहरीले आइतबार विहान बल प्रयोग गरेको बताइन्छ।


सो औद्योगिक क्षेत्रको गत चैत महिनामा शिलान्याश गर्न जाँदा स्थानीयले विरोध गर्दै ढुंगामुढा गरेपछि तत्कालिन अर्थमन्त्री विष्णु पौडेल सभास्थलबाट भागेका थिए। प्रहरीको ठूलो दस्ताले सुरक्षा दिएर पौडेललाई कार्यक्रमस्थलबाट भएको थियो। प्रदर्शनकारीहरुले मन्त्री र सुरक्षाकर्मीको सवारी साधनमा समेत ढुंगामुडा गर्दै शिलान्यास गरिएको शिलालेख एकै क्षणमा तोडफोड गरेका थिए।


प्रहरीले दुई राउण्ड गोली प्रहार गर्दा एकको एकजनाको टाउको र एकजनाको छातीमा गोली लागेको जनाएको छ। घाइते दुवैलाई अस्पताल पठाइएको शसस्त्र प्रहरी बल लुम्बिीन प्रदेशका नायव महानिरिक्षक मुकुन्दराज आचार्यले बताएका छन्।

औधोगिक क्षेत्रमा टहरा बनाएर बसेकाहरु दुई हजारको संख्यामा प्रदर्शनमा उत्रिएपछि स्थिति नियन्त्रण गर्न प्रहरीलाई हम्मे हम्मे परेको थियो। सरकारले मोतिपुरलाई औद्योगिक क्षेत्र घोषणा गर्ने निर्णय २०७२ सालमै गरेको थियो।

सम्बन्धित समाचार

जेसुकै भनून्, एमसीसी नेपालको हितमा छःप्रधानमन्त्री देउवा
जेसुकै भनून्, एमसीसी नेपालको हितमा छःप्रधानमन्त्री देउवा
  • २०७८ आश्विन २४, १६: ०९: ४३

काठमाडौं । सरकारलाई सर्वोच्च अदालतको परमादेश र जनादेश दुवै प्राप्त भएको प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउवाले बताएका छन् ।सञ्चारकर्मीसँग कुराकानी गर्दै नेपाली...

पहिरोमा परी १५ जनाको मृत्यु, २३ जना वेपत्ता
पहिरोमा परी १५ जनाको मृत्यु, २३ जना वेपत्ता
  • २०७८ आश्विन २४, १६: ०९: ४३

काठमाडौं । देशको विभिन्न भागमा आएको बाढी र पहिरोमा परी १५ जनाले ज्यान गुमाएका छन् । धेरै मानिस सम्पर्कविहीन छन्...

नकुन्नी हत्या प्रकरण छानबिन गर्ने सरकारकाे निर्णयपछि रुबीले तोडिन आमरण अनसन
नकुन्नी हत्या प्रकरण छानबिन गर्ने सरकारकाे निर्णयपछि रुबीले तोडिन आमरण अनसन
  • २०७८ आश्विन २४, १६: ०९: ४३

काठमाडौं । नेपालगञ्जकी नकुन्नी धोवीको हत्या प्रकरणका दोषीलाई कारबाहीको माग गर्दा बाँकेको प्रहरी प्रशासनले किटानी जाहेरी नै नलिएपछि राजधानीको माइतीघरमा...

Happy Dashain