October 20, 2021, Wednesday

काठमाडौं काँग्रेसमाथि अन्याय सहदैनौं-बानियाँ

कम्युनिष्ट सरकार आफैं ढलेपछि नेपाली काँग्रेसका सभापति शेरबहादुर देउवाको नेतृत्वमा सरकार निर्माण भएपश्चात् मन्त्रीपरिषद्मा प्रधानमन्त्री देउवाले समावेश नगराएपछि काठमाडौं काँग्रेस आक्रोसित भएको छ । नेपाली काँग्रेस काठमाडौं जिल्ला सभापति सवुज (कृष्ण) बानियाले राजनैतिक ऐतिहासिक थलो काठमाडौं उपत्यकालाई उपेक्षा गरेर सरकार निर्माण गरेको भन्दै प्रधानमन्त्री देउवाले प्रतिशोध साधेको आरोप लगाएका छन् ।

चन्द्रागिरि नगरपालिका वडा १४ नगरसमितिको नैकापमा शुभकामना आदान प्रदान तथा चियापान कार्यक्रमका प्रमुख अतिथि समेत रहेका वानियाले देशको राजनैतिक परिवर्तनमा उल्लेखनीय भूमिका निभाएको काठमाडौं काँग्रेस जटिल परिस्थितिमा पनि काठमाडौंबाट निर्वाचितहरुलाई सरकारमा सामेल नगराउनु भनेको काठमाडौं काँग्रेसमाथि अन्याय हो ।

त्यसैले नेताहरुले पूर्वाग्रह राखेर राज्यसत्ता चलाउँदा इतिहासलाई पनि पल्टाएर हेर्न सुझाव दिए । १० सिट रहेको काठमाडौं जिल्लाबाट चार जना निर्वाचित भएको पार्टीका शक्तिशाली नेता प्रकाशमान सिंह समेत काठमाडौंको निर्वाचन क्षेत्र नं. १ बाट निर्वाचित भएका थिए ।

पार्टीको १४औं महाधिवेशनका लागि पार्टी सभापति पदमा प्रत्यासी भई रहँदा राजनैतिक प्रतिशोध साँधेको हो भने त्यो काठमाडौं काँग्रेसलाई सह्य नहुने बानियाले बताए । यद्यपी सिंहले आफु सरकारमा सामेल नहुने भन्दै काठमाडौंबाट निर्वाचित अन्य तीन जनामध्ये मन्त्री बनाउन देउवालाई आग्रह गरेको भएतापनि मन्त्रीपरिषद्मा भिमसेनदास प्रधान, गगन थापा र राजन कुमार केसीमध्ये कसैलाई पनि मन्त्रीपरिषद्मा लगिएन ।

सम्बन्धित समाचार

नकुन्नी हत्या प्रकरण छानबिन गर्ने सरकारकाे निर्णयपछि रुबीले तोडिन आमरण अनसन
नकुन्नी हत्या प्रकरण छानबिन गर्ने सरकारकाे निर्णयपछि रुबीले तोडिन आमरण अनसन
  • २०७८ आश्विन २५, १३: ०२: ३४

काठमाडौं । नेपालगञ्जकी नकुन्नी धोवीको हत्या प्रकरणका दोषीलाई कारबाहीको माग गर्दा बाँकेको प्रहरी प्रशासनले किटानी जाहेरी नै नलिएपछि राजधानीको माइतीघरमा...

माओबादी केन्द्रले बनायो तीन आयोग, दुई समिति र एक मञ्च
माओबादी केन्द्रले बनायो तीन आयोग, दुई समिति र एक मञ्च
  • २०७८ आश्विन २५, १३: ०२: ३४

काठमाडौं । सत्तारुढ नेकपा माओवादी केन्द्रले पार्टीको केन्द्रीय तहमा तीनवटा आयोग, दुई वटा समिति र एक ज्येष्ठ कम्युनिस्ट मञ्च गठन...

महाकाली नदीको वितण्डाः टापुमा फसेका ५ को अझै उद्धार हुन सकेन
महाकाली नदीको वितण्डाः टापुमा फसेका ५ को अझै उद्धार हुन सकेन
  • २०७८ आश्विन २५, १३: ०२: ३४

काटमाडौं । महाकाली नदी र स्थानीय खहरे खोलामा आइतबार रातिदेखि परेको अबिरल वर्षाका कारण आइकाृ बाढीले कञ्चनपुर जिल्लाको महाकाली टापुमा...

Happy Dashain