सिन्धुपाल्चोक एकमा टिकट पाउने हेभ्वीवेट बस्नेत र सापकोटा ? – Naya Bikalpa
September 30, 2023, Saturday

सिन्धुपाल्चोक एकमा टिकट पाउने हेभ्वीवेट बस्नेत र सापकोटा ?

सिन्धुपाल्चोक । मङ्सिर ४ मा हुने सङ्घ र प्रदेश निर्वाचनका लागि देशभरबाट उम्मेदवारको नामावली सिफारिस हुने क्रम बढिरहेको छ । सिन्धुपाल्चोकका तीन ठुला दलले पनि आइतबार उम्मेदवार सिफारिस गरेर प्रदेश र केन्द्रमा पठाएको छ ।

सिन्धुपाल्चोक क्षेत्र नम्बर १ मा प्रत्यक्ष तर्फ गठबन्धन दलका तर्फबाट काँग्रेसले पुर्वमन्त्री एवं केन्द्रीय सदस्य मोहन बहादुर बस्नेतलाई सिफारिस गरेको छ । नेकपा माओवादी केन्द्रबाट निर्वाचन क्षेत्र नम्बर १ मा प्रतिनिधि सभाका सभामुख अग्निप्रसाद सापकोटा, माधवप्रसाद सापकोटा र फुलम तामाङलाई सिफारिस गरेको छ ।

हेभ्वीवेटका यी उम्मेदवार मध्ये दुवै जनाले आफ्नो क्षेत्रमा पटड जमाउँदै आएका छन् । गठबन्धनमा चुनाव लड्ने घोषणासँगै यो क्षेत्रमा भने ठुलै सङ्कट आइ पर्ने अवस्था देखिएको छ । पछिल्लो समय बस्नेतको राम्रो पकड र क्रियाशीलताले पनि काँग्रेसको जीत निश्चित जस्तै भएको भन्दै काँग्रेसले एकल नाम सिफारिस गरेको छ ।

तर माओवादी केन्द्रमा भने तीन जनाको नाम पर्नुले सापकोटाको कोटा निश्चित नभएको देखिएको छ । यहाँ जीतका लागि जनताको निर्णय भन्दा पनि केन्द्रीय नेताहरूको निर्णय नै पर्खनु पर्ने अवस्था आएको छ । नेकपा एमालेले निर्वाचन क्षेत्र नम्बर १ मा अरुण नेपाल, सरेस नेपाल, भरत पराजुली र बादल लामा सङ्घमा सिफारिस गरेको छ ।

यता निर्वाचन क्षेत्र नम्बर २ मा एमाले स्थायी कमिटी सदस्य शेरबहादुर तामाङ, बागमती प्रदेश सदस्य हस्त पण्डित र माधव पाण्डे सङ्घमा सिफारिस गरेको छ ।

माओवादीले निर्वाचन क्षेत्र नम्बर २ मा प्रत्यक्ष तर्फ सङ्घमा युवराज दुलाल ‘शरद’ र चन्द्रबहादुर थापा सिफारिस गरेको छ । राप्रपाले भने निर्वाचन क्षेत्र नम्बर २ मा पशुपति शम्सेर राणा जबरा सङ्घमा सिफारिस गरेको छ ।

सम्बन्धित समाचार

राजधानीबाट साँझैमा चोरी भयो हडियाको हायस
राजधानीबाट साँझैमा चोरी भयो हडियाको हायस
  • २०७९ भाद्र २०, ०७: ०५

काठमाडौं । राजधानी काठमाडौंको चक्रपथ धोबीखोला किनाराबाट साँझपख नै भाडाको हायस माईक्रो चोरी भएको छ। उदयपुरको हडियाबाट सिन्धुलीहुँदै काठमाडौंसम्म नियमित...

जर्मनीले चन्द्रागिरी नगरको सहकार्यमा थानकोटमा प्रसुति विशेषज्ञ अस्पताल बनाउने
जर्मनीले चन्द्रागिरी नगरको सहकार्यमा थानकोटमा प्रसुति विशेषज्ञ अस्पताल बनाउने
  • २०७९ भाद्र २०, ०७: ०५

काठमाडौं। काठमाडौं जिल्लाको चन्द्रगिरि नगरपालिका वडा नं ४ स्थित थानकोटमा प्रसुति विशेषज्ञ अस्पताल निर्माण हुने भएको छ। चन्द्रागिरि नगरपालिकाका प्रमुख...

चिकित्सकमाथि हातपात गर्नेलाई कारबाही गर्न संसदीय समितिको निर्देशन
चिकित्सकमाथि हातपात गर्नेलाई कारबाही गर्न संसदीय समितिको निर्देशन
  • २०७९ भाद्र २०, ०७: ०५

  काठमाडौं। संघीय संसदको शिक्षा, स्वास्थ्य तथा सूचना प्रविधि समितिले चिकित्सकमाथि कुटपिट गर्नेलाई कारबाही गर्न सरकारलाई निर्देशन दिएको छ। समितिले...