कोशी प्रदेशको नामाकरणमा पुनर्विचार गर्न कांग्रेसका १४ जिल्ला सभापतिको आग्रह – Naya Bikalpa
June 19, 2024, Wednesday

कोशी प्रदेशको नामाकरणमा पुनर्विचार गर्न कांग्रेसका १४ जिल्ला सभापतिको आग्रह

काठमाडौं । नेपाली कांग्रेसको तर्फबाट संघीय सरकारमा युवा तथा खेलकुद मन्त्रीसमेत रहेका पार्टीको मोरङ जिल्ला सभापति डिगबहादुर लिम्बुसहित कोशी प्रदेशका १४ जना पार्टीको जिल्ला सभापतिहरुले कोशी प्रदेशको नामाकरण पुनर्विाचार गर्न आग्रह गरेका छन्।

प्रदेश नम्वर १ को नामाकरण प्रदेश सभाको बहुमत सदस्यको समर्थनमा ‘कोशी’ नामाकरण गरेपछि पहिचानका पक्षधरहरुले गरेको आन्दोलतप्रति ऐक्यवद्धता जनाउँदै जिल्ला सभापतिहरुले बुधबार विज्ञप्ति जारी गर्दै जनताले आफ्नो माग सुनावाईका लागि गरिरहेको आन्दोलनमा भएको सरकारी दमनको भत्सर्ना गरेका छन्।

१४ जिल्ला सभापतिद्वारा हस्ताक्षरित विज्ञप्तिमा बिरोधको सुनुवाई कांग्रेसको नेतृत्वले गर्नु पर्ने भन्दै नेपाली कांग्रेस समावेसी र संघीयताको मर्म आत्मासथ गर्ने पार्टी भएकाले प्रदेशमा भइरहेको आन्दोलन र कोशी नाम सम्वन्धमा सहासिक निर्णय लिन पार्टीको प्रदेश तथा केन्द्रीय नेतृत्व समक्ष आग्रह गरेका छन्।

कांग्रेस जिल्ला सभापतिहरुले कोशी नाम सम्वन्धनमा पुनािर्वचचार गर्न पार्टी नेतृत्व तथा प्रदेश सभासँग विशेष आग्रह गर्दै आन्दोलनको क्रममा घाईते भएका प्रहरी र आन्दोलनकारीको यथोचित उपचारमा ध्यान दिन आग्रह गरेका छन्।

उनीहरुले संयमित विरोध र विरोधको सम्मान गर्न आव्हान गर्दै मानवअधिकारको सम्मान गर्न समेत आग्रह गरेका छन्। कोशी प्रदेशमा १४ जिल्ला छन्।

यसरी प्रदेशको नामाकरण पुनर्विचार गर्न आग्रह गर्दै विज्ञप्ति जारी गर्नेहरुमा कांग्रेसको खोटाङ जिल्ला सभापति विष्णु कुमार राई, उदयपुर जिल्ला सभापति हिमाल कार्की, झापा जिल्ला सभापति देउ कुमार थेबे, संखुवासभाका जिल्ला सभापति दीपक खड्का, सुनसरी जिल्ला सभापति केदार भण्डारी, ओखलढुंगा जिल्ला सभापति तेजेन्द्र खनाल, सोलुखुम्बु जिल्ला सभापति नामगेल जाङ्बु शेर्पा, तेह्रथुम जिल्ला सभापति अर्जुन तुम्बाहाम्फे, इलाम जिल्ला सभापति डम्मर खड्का, पाँचथर जिल्ला सभापति रुपनारायण जगेबु, धनकुटा जिल्ला सभापति दिनेश राई, भोजपुर जिल्ला सभापति विनोद राई वान्तवा र ताप्लेजुङ जिल्ला सभापति गजेन्द्र तुम्याहाङ रहेका छन्।

सम्बन्धित समाचार

मन्त्रिपरिषद्को निर्णय बमोजिम दर्ता भएका क्रसर उद्योगको नविकरण गर्न सांसद खानको माग
मन्त्रिपरिषद्को निर्णय बमोजिम दर्ता भएका क्रसर उद्योगको नविकरण गर्न सांसद खानको माग
  • २०८० जेष्ठ १७, १५: ३१

काठमाडौं। जनमत पार्टीका बरिष्ठ उपाध्यक्ष तथा प्रतिनिधिसभा सदस्य अब्दुल खानले क्रसर उद्योगीले राखेको जायज माग पुरा गर्नु पर्ने माग गरेका...

काजीलाई परराष्ट्रबाट हटाएर डा.सीकेलाई उपप्रधानमन्त्री बनाउने निष्कर्षमा दाहाल र ओली
काजीलाई परराष्ट्रबाट हटाएर डा.सीकेलाई उपप्रधानमन्त्री बनाउने निष्कर्षमा दाहाल र ओली
  • २०८० जेष्ठ १७, १५: ३१

  काठमाडौं। जनमत पार्टीका अध्यक्ष समेत रहेका प्रतिनिधि सभा सदस्य डा.सीके (चन्द्रकान्त) राउतलाई उपप्रधानमन्त्रीसहित परराष्ट्रमन्त्री बनाउन प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’...

राप्रपा अध्यक्ष लिङ्देनले रोष्ट्रममै च्याते भौतिक मन्त्रालयको विनियोजन पुस्तिका
राप्रपा अध्यक्ष लिङ्देनले रोष्ट्रममै च्याते भौतिक मन्त्रालयको विनियोजन पुस्तिका
  • २०८० जेष्ठ १७, १५: ३१

काठमाडौं। राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी (राप्रपा)का अध्यक्ष राजेन्द्र लिङ्देनले भौतिक पूर्वाधार तथा यातायात मन्त्रालयको आगामी आर्थिक वर्ष २०८१–०८२को लागि विनियोजन पुस्तिका...