प्रतिनिधि सभाद्वारा २१ सदस्यीय नियमावली मस्यौदा समिति गठन – Naya Bikalpa
February 21, 2024, Wednesday

प्रतिनिधि सभाद्वारा २१ सदस्यीय नियमावली मस्यौदा समिति गठन

काठमाडौं – प्रतिनिधि सभाको मंगलबारको बैठकले २१ सदस्यीय प्रतिनिधि सभा नियमावली मस्यौदा समिति गठन गरेको छ ।

प्रतिनिधि सभाको आजको बैठकमा माओबादी केन्द्रका सांसद देवेन्द्र पौडेलको प्रस्ताव तथा कांग्रेस सांसद रामकृष्ण यादव र एमाले सांसद ऋषिकेश पोखरेलको समर्थनमा नियमावली निर्माणको लागि प्रस्तव गरिएको २१ सदस्यीय सर्वदलिय नियमावली मस्यौदा समिति गठनको भएको हो ।

समितिलाई १५ दिन भित्रमा प्रतिनिधि सभा सञ्चालन गर्न, बैठकको सुव्यवस्था कायम राख्न, समितिको गठन, काम कारबाही र अन्य कुरा नियमित गर्न तथा नियमित व्यवस्थापकीय कार्य सम्पदान गर्दा अपनाउनु पर्ने कार्यको लागि नियमावली मस्यौदा तयार गर्ने र पारित गर्ने गरी कार्यक्षेत्र तोकिएको छ ।

मस्यौदा समितिमा कांग्रेसबाट जीवन परियार, दिलेन्द्र प्रसाद वढु, रमेश लेखक, सीता गुरुङ र नागिना यादव सदस्य छन् । एमालेबाट पूर्वसभामुख सुवासचन्द्र नेम्वाङ, लिलानाथ श्रेष्ठ, विद्या भट्टराई,महेशकुमार बर्तौला छन् । समितिमा माओबादी केन्द्रका हितराज पाण्डे, शक्तिबहादुर बस्नेत, राष्ट्रिय स्वतन्त्र पार्टीबाट सोविता गौतम, राप्रपाबाट ज्ञानबहादुर शाही, नेकपा एसबाट प्रकाश ज्वाला, जसपाबाट प्रदीप यादव, लोसपाबाट सर्वेन्द्रनाथ शुक्ला, राजमोबाट चित्रबहादुर केसी, नेमकिपाबाट प्रेम सृवाल र स्वतन्त्र सांसद डा. अमरेसकुमार सिंह सदस्य छन् ।

समितिलाई सभामुखको सामान्य निर्देशनमा रही आफ्नो कार्यविधि आफैले व्यवस्थित गनै र समितिका सदस्यहरुमध्येबाट एक जना सभापति चयन गर्ने जिम्मेवारी पनि दिइएको छ । मस्यौदा समिति गठन गर्ने सम्वन्धमा आजै सांसद पौडेलले सभामुखलाई संवोधन गरी दर्ता गरिएको सो प्रस्ताव आजै दर्ता भएको हो ।

सम्बन्धित समाचार

गलतप्रबिद्धिका मानिसहरुको सत्तामा बलियो पकडः नेता केसी
गलतप्रबिद्धिका मानिसहरुको सत्तामा बलियो पकडः नेता केसी
  • २०७९ माघ १०, १५: १६

काठमाडौं । नेपाली काँग्रेसका नेता अर्जुननरसिह केसीले ‘माफिया, बिचौलिया, कालोधनका धनपतिले सत्तामा बलियो पकड जमाएका छन्  । केसीले महासमिति बैठकमा...

बागमती प्रदेशको ‘सबै नीतिमा स्वास्थ्य कार्यान्वयन निर्देशिका’ स्वीकृत
बागमती प्रदेशको ‘सबै नीतिमा स्वास्थ्य कार्यान्वयन निर्देशिका’ स्वीकृत
  • २०७९ माघ १०, १५: १६

चितवन। बागमती प्रदेश सरकारले ‘सबै नीतिमा स्वास्थ्य कार्यान्वयन निर्देशिका, २०८०’ स्वीकृत गरेको छ । मङ्गलबार बसेको मन्त्रिपरिषद् बैठकले निर्देशिका स्वीकृत...

कर्णाली प्रदेशमा २५ प्रतिशत बालबालिकामा पुड्कोपना देखिएकोले भिटामिनयुक्त चामल बिक्रि गरिदैँ
कर्णाली प्रदेशमा २५ प्रतिशत बालबालिकामा पुड्कोपना देखिएकोले भिटामिनयुक्त चामल बिक्रि गरिदैँ
  • २०७९ माघ १०, १५: १६

सुर्खेत । कर्णालीमा भिटामिनयुक्त चामल बिक्रि गरिने भएको छ । पौष्टिक तत्वको कमी हुँदा कुपोषण कायमै रहेपछि खाद्य व्यवस्थापन तथा...